Yarış Takımı

Yelken Yarışları ve Üniversite Yelkenciliği

Yelkenli tekne sahibi olmak, ülkemizde son yıllarda oldukça revaçta olmasına rağmen denizcilik kültürü ve düzenli yarışma kültürü bu hızlı "şişmeyi" ne yazık ki oldukça geriden takip ediyor. Üniversite yelkenciliğinin ve üniversiteli yelkencilerin bu boşluğu doldurmada önemli pay sahibi olabileceklerine inanıyoruz. Teorik ve pratik eğitim almış, yelken yapmayı, denizde olmayı, deniz konuşmayı ve birşeyler öğrenmeyi seven bu kitle zamanla, yarış ekibi üyesi arayan tekne sahiplerinin temel başvuru kaynağı olabilir...

Su-Sail Yarış Takımı

2006 yılından beri aktif olan Su-Sail Yarış takımı, 2007 yılında Tzigane teknesi ile "toplu ekip temini" projesi yürüttü. yarışılan 22 hafta boyunca, güney yarışı da dahil olmak üzere pozisyon paylaşımı yapıldı... 2008 ve 2009 yıllarında Bluemoon teknesinin tüm kullanımı Su-Sail'e geçince, Skipper'lık da dahil olmak üzere tüm pozisyonlar yarış takımı tarafından dolduruldu. 2008 yılı trofelerine sadece Bluemoon teknesi ile katılan Su-Sail yarış takımı IRC III sınıfında,  İYK trofesinde 22 tekne arasında 7., TAYK trofesinde ise 21 tekne arasında 6. oldu.

Uluslararası Katılımlar

2007 Mayıs ayında Hırvatistan’da düzenlenen ELMAR Avrupa Üniversiteler Arası Yelken Şampiyonası’na katılan Su-Sail yarış takımı, kendi divizyonunda 10. sırayı almış ve Türkiye’den katılan tek Türk ekibi olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmiştir. 2008 Haziran ayında ise Marmaris Rodos Channel Regatta'ya katılan Su-Sail ekibi IRC 1 divizyonunda yarışarak, 8. olmuştur.


Aktif Yarış Takımı Üyeleri

Sinan Gök
Can Akşit
Ahmet Onur Koç
 
Sonraki