Gizli Kupon Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Kulübümüz 2001 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Su-Sail’in amacı Sabancı Üniversitesi öğrencilerine yelkencilik, yatçılık ve denizcilik kültürünü aşılamak ve yelken sporunun tüm üniversite öğrencileri arasında yayılmasına ve gelişmesine katkıda bulunmaktır.
Bu amaçlar doğrultusunda her sene güz ve bahar dönemleri boyunca, Sabancı Üniversitesi öğrencilerine yelken dersleri verilmektedir. Her sene giderek artan kursiyer ve üye sayısı kulübümüzün ne kadar hızlı olarak geliştiğini bizlere göstermektedir.
Eğitimlerin haricinde okul dışında da diğer üniversite yelken kulüpleriyle, yelken sporunun gelişmesi için sürekli ortak çalışmalar ve üniversiteler arası yarışlar düzenlenmektedir.
Yetişen yelkencileri yatçılık ile tanıştırmak adına her yıl bahar, güz ve yaz tatillerinde Güney Ege kıyılarında geziler düzenlenmektedir. Kulüp kaptanlarının öncülüğünde yapılan bu eğitim gezilerinin sonucunda tecrübe kazanan Su-Sail sporcularımız, İstanbul’da düzenlenen çeşitli yat yarışlarına katılma ve yarışçılık deneyimi kazanma fırsatı yakalamıştır.


Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bu geziler ve yarışlar ne yazıkki tüm kulüp üyelerimiz için mümkün olmuyor. Çeşitli sebepler yüzünden denizden ve yelkenden uzak kalan bu denize çıkamayan yelkencilerimizin durumuna bir son verilmesi ve herkesin bu keyfi yaşamasını istediğimiz için “Özgür Tekne Projesi” adı altında bir çalışma başlattık. Ve bu çalışma sonucunda üniversitemizinde verdiği destek sayesinde kulübümüze bir Gorbon 7 model tekne alabildik.

Bu teknenin amacı gene yukarıda da belirttiğimiz gibi geziye gelmeye fırsatı olmayan, yelken gibi pahalı bir sporu kendi imkanlarıyla yapamayacak olan veya yarış takımına zaman ayıramayacak her yelkenciye özgürce yelken yapma fırsatı tanıyacak. Saati ve rotası belli, eğitmen gözetiminde denize açıldığımız eğitim çıkışları tamamladıktan sonra özgürce yelken yapma keyfini sadece gezilerde değil "Gizli Kupon"la da yaşayacağız. Bu sayede kulübümüzdeki her üye denizin gerçek yüzünü ve keyfini tadabilecektir.
 
 

Teknemizi kullanmaya nasıl başlayabilirim?

Kulübümüz kalabalık olduğu için bir rezervasyon sistemi geliştirdik ve bu linkten rezervasyon sitemize kayıt olup inceleyebilirsiniz. Yalnız rezervasyon sistemimiz için bazı dikkat edilmesi gerekenler var;

-- Rezervasyon kutucukları gorbon kaptanları tarafından açılır ve gorbon kaptanı olmadan çıkış yapılamaz.
-- Rezervasyonlarda son dakka iptalleri hakkınızı geçici süre bloke eder ve o sürede çıkış yapamazsınız.
-- Çıkış yapacağınız kişilerin iletişim bilgilerini edinmeniz olası olumsuz durumlarda kolaylık sağlar.
-- Son ve en önemlisi de bu tekne hepimizin o yüzden hepimiz iyi bakmak zorundayız ki uzun ömürlü olsun.
 
Bunların dışında sitemizi gezmenizi özellikle tavsiye ediyoruz.
 
Tekneyle ilgili herkesin dikkat etmesi gereken noktalara bu linkteki dosyayı (mutlaka) okuyarak ulaşabilirsiniz!!!

 

 
Sonraki