Haber Arşivi           11/24/2017

Yelkencilerle Söyleşi


22 Kasım Çarşamba günü okulumuzda Fatih Özmen ve Tolga Rangavis’in katılımıyla keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

İlk olarak yolları yelkene başladıkları İYK yelken okulunda kesişen ikili ilerleyen yıllarda beraber birçok başarıya imza atmış ve uzun yıllar yelken milli takımımızın antrenörlüğünü yapmıştır. 1997 senesinde 470 sınıfında Türkiye şampiyonu olan Tolga Rangavis, milli takımda da ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ayrıca 2008 Pekim Olimpiyatları'nda milli takımımızın antrenörlüğünü yapmıştır. Fatih Özmen ise 2001 yılından beri Türkiye Yelken Federasyonu eğitim kurulu üyesidir.

Ülkemizdeki yelken eğitimlerine katkı sağlamak ve bu sporu geliştirmek amacıyla kendi yelken okullarını kuran ikili, İYK Yelken Okulu ve Yeşilyurt Yelken Okulu’nda hem çocukları hem de yetişkinleri yelkenle tanıştırmıştır. Bunun yanı sıra altyapı takımlarının eğitimlerinden de sorumlulardır ve ayrıca 2014’den beri Datça’da kurdukları okullarında sadece çocukları kabul ettikleri alternatif bir gençlik kampı sunmaktadırlar. 

Bizlerle tecrübelerini paylaşan ve bu güzel söyleşiyi gerçekleştiren Fatih Özmen ve Tolga Rangavis'e çok teşekkür ediyoruz.


İlgili Galeriler

Yelkencilerle Söyleşi  
 
Sonraki